Enther Enerji San. ve Tic. A.Ş.

Enther Enerji 2015 yılında kurulmuştur. Firmanın faaliyet amacı jeotermal, biomass ve güneş enerjisi alanlarında yatırım yapmaktır. Biomass ve güneş enerjisi alanında arge çalışmaları yürütülmekte olup hali hazırda bir yatırım bulunmamaktadır. Firmanın esas ana iştigal konusu jeotermal enerji olup Çanakkale’de Yenice, Kösedere ve Tuzlada olmak üzere 2 işletme ruhsatı ve 13 adet arama ruhsatı mevcuttur. Ayrıca Niğde ve Aksaray’datoplam 5 adet arama ruhsatı bulunmaktadır.

Enther Enerji’nin jeotermal yatırımlarında öncelikle hedefi elektrik santrali kurmaktır. Bazı arama ruhsatlarında da katma değeri yüksek ürünlü seralar kurmayı hedeflemektedir. Ayrıca jeotermal üzerine farklı birkaç arge çalışması yürütmektedir.

Enther Enerji’nin kurucusu Engin Kale olup 50 senedir iş hayatında tecrübesi bulunmaktadır. Tekstil alanında yurt dışında yatırımları olan iş adamı yenilenebilir enerji sektörüne 2015 yılında girmiştir.

Enther Enerji’nin şu andaki ekibi 10 kişiden oluşup iki jeoloji mühendisi, iki sondaj mühendisi, iş geliştirme ve finans bölümünde çalışan kişilerden oluşmaktadır. Teknik olarak Türkiye’nin en iyi akademisyenlerinden destek almaktadır.